BLUES ATTACK ! - BRINGING DOWN THE HOUSE
BLUES ATTACK ! - BRINGING DOWN THE HOUSE
BLUES ATTACK ! - BRINGING DOWN THE HOUSE

BLUES ATTACK ! - BRINGING DOWN THE HOUSE

Blues Attack ! - Bringing Down The House 

BLUES ATTACK HAKKINDA 

 

 

Blues Attack, İstanbullu bir blues-rock grubu. Beş kişilik ekip, bildiğimiz blues gruplarından değil, çünkü alamet-i farikaları olan sıkı groove üzerine oturan müzikleri, türler arasında geziniyor ve dinleyiciye daima geniş bir stil yelpazesi sunuyor. Çıkış albümlerinde de bu güçlü sounddan ödün vermiyor; aksine, birbirinden iyi konuk müzisyenler, zengin vokal ve nefesli aranjmanlarıyla, o sounda vites attırıyorlar!

 

​Blues Attack macerası 2017'de başlamış olsa da, Sezen Köroğlu (k), Tarkan Mumkule (g) ve Batur Yurtsever’in (b) müzikal birlikteliği 90’ların ilk yarısına uzanıyor. Üçlü, bu uzun süreli birliktelik sayesinde İstanbul müzik hayatının önemli yüzleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen müzisyenleriyle yaptıkları beste, kayıt ve performanslar, birlikte yer aldıkları sayısız grup ve solo proje, hatta Rolling Stones ve Metallica gibi dünya devlerine ön grup olmak, üçlünün otuz küsur seneye sığdırdığı başarılardan yalnızca birkaçı…

 

​İstanbul blues camiasının önemli isimlerinden Güray Oskay (v, g) ve Hasan Ali Polat’ın (d) 2017’de ekibe katılmasıyla, grup İstanbul’da düzenli olarak sahne almaya başladı ve hızla hatırı sayılır bir hayran kitlesi edindi. Kuvvetli vokalleri, tutkulu gitarları ve bir lokomotif gibi dinleyenleri peşine takan grooveuyla Blues Attack performansları, güçlü ve funky bir müzikal deneyim sunuyor.

 

​2019’da Kosova’nın Mitroviça kentinde ilk uluslararası konserini veren grup, North City Jazz & Blues Festivali kapsamında bir değil iki gece üst üste çaldı. Performansları sadece müzikalitesiyle değil, bölünmüş bir kentin her iki yakasında çalan ilk grup olmaları nedeniyle de övgü aldı.

 

​2020’de Covid-19 salgını canlı müziğin önünü kestiğinde, Blues Attack müzik yazmaya odaklandı. Şimdi ise on özgün besteden oluşan albümleri  Bringing Down The House ile fırtına gibi esiyor. Kendilerine has o Blues Attack soundunu taşıyan parçalar, yürek yakan blueslardan kalçanızı sabit tutamayacağınız funklara uzanıyor.

 

Üretiminde bizim de katkımız bulunan, Concept Audio sponsorluğunda sınırlı sayıda üretilen bu plağı beğeneceğinizi umuyoruz.

 

Artist: Blues Attack ! 

Album Name: Bringing Down The House 
Label: Blues Attack / Rainbow45 Records 
Release Date: 2022
Origin: Türkiye 
Condition: Sealed / Ambalajında 
Description: 

Track List: 

A1 Once And For All 
A2 In For The Kill 
A3 I Need Time 
A4 Long Gone 
A5 Bringing Down The House 

B1 Down A Winding Road 
B2 Little Isle 
B3 Country Joan 
B4 Reaper On Wheels 
B5 Trucker's Blues 


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR