YAPIMLARIMIZ

 

 

SAINTS ‘N’ SINNERS ‘IN 2. STÜDYO ALBÜMLERİ

"RISE OF THE ALCHEMIST" PLAK FORMATINDA!

 

Katalog No: R45R 00033-1

Barkod No8681234000343

Yapım:  Rainbow45 Records / SNS Records

Format: 2 x LP, Açılır kapaklı Sınırlı Sayıda Kırmızı Plak + 4 sayfa Kitapçık

 

 

 

Yaklaşık 20 yıllık geçmişiyle ülkemizin önde gelen Heavy Metal gruplarından “SAINTS ‘N’ SINNERS” uzun zamandır beklenen ikinci stüdyo albümleri  "RISE OF THE ALCHEMIST" ile dijital kanallarda yayınlandıktan sonra şimdi de plak formunda dinleyicilerle buluşuyor.

Temelleri 2000 li yılların hemen başında grubun kurucusu “Deniz Tuncer” tarafından atılan Melodik Heavy Metal Grubu Deep Purple, Uriah Heep, Rainbow,  Iron Maiden, Helloween gibi grupların melodik armonilerinden beslenen grup zaman içinde kendi tarzlarını ortaya çıkardı. 

Klasik melodik metal müzik altyapısı ve akor dizilimleri üzerine, bu albümde klavye partisyonları ile film müziği etkisi verilerek daha zengin ve orkestral bir yapıya bürünen albüm hem yurtiçinde hem yurtdışında dinleyicilerden tam not alıyor.

 

Söz ve müziklerinin tamamı yine Deniz Tuncer’e ait olan albümdeki tüm simya ve benzeri referansları sembolik olarak kullanılmakta. Simyacıların değersiz bir metalden değerli bir metal, yani altın elde etme çabasını iyilik - kötülük, zaman -uzay, yaşam - ölüm gibi farklı kavramlar üzerinden tüm albüme yayılmış durumda. Aslında albümde Q birbirine bağlanmış şarkılarla anlatılan somut bir hikaye yok. Daha ziyade her şarkı tek başına da bir anlam ifade edebiliyor. Şarkıların sözlerinin sembolik olması, her dinleyicinin şarkıyı kendine göre yorumlamasına olanak tanıyor

 

Prodüksiyonunu Deniz Tuncer’in üstlendiği  ‘RISE OF THE ALCHEMIST’ in kayıtları İstanbul, Münih ve Kiev de yapıldı. 

Vokalde “Mehmet Kaya”, gitar, geri vokal ve tuşlularda “Deniz Tuncer”, bas gitarda “Berkan Çakmak”, gitarda “Kıvanç Kaytanlı” ve davulda “Doğan Rekkalı” dan oluşan gruba, bu albümde Miks ve mastering de grubun eski dostu “Max Morton” eşlik etti. Muhteşem kapak tasarımı ve grubun maskotu ‘Virgil’ de,  “Berker Sönmezler” in büyülü ellerine bırakıldı.

 

Kariyerleri boyunca, Scorpions, Def Leppard, Whitesnake, MCG, Firewind, Kreator, White Lion, Vinnie Moore, Axxis, UDO gibi gruplara eşlik eden, pandemi sırasında Brian May’in Hammer to Fall projesinde yer alan, yurtiçinde ve özellikle Bulgaristan, Romanya ve Rusya gibi ülkelerde geniş hayran kitlesine sahip olan “SAINTS ‘N’ SINNERS”, ikinci stüdyo albümleri “ Rise Of The  Alchemist” ile kariyerlerinde yepyeni bir sayfa açmayı planlıyorlar.


 


 

 

HARD ROCK’ I YENİDEN DENEYİMLEYE HAZIR MISINIZ !..

MADCAP 2. STÜDYO ALBÜMLERİ “BEAT THE DESTINY”

İLE DİJİTAL KANALLARDAN SONRA ŞİMDE DE

PLAK FORMATINDA…

 

 

Katalog No: R45R 00032-1

Barkod No: 8681234000336

Yapım: Madcap Records / Rainbow45 Records

 

Format: LP, Açılır kapaklı 180gr.siyah plak + 2 sayfa Insert

 

 

 

Ülkemizin önde gelen rock gruplarından MADCAP, beş yıllık bir aradan sonra zihinlerini, kalplerini ve ruhlarını ortaya koyarak hazırladıkları yepyeni albümleri “BEAT THE DESTINY “ ile müzikseverlerle buluşuyor.

 

 

Synthwave, disco ve hardrock tınılarının ortak paydada birleştirildiği albümde, İzgi Gültekin balladlardaki dingin, hareketli parçalarda etkileyici ve geniş vokal aralığıyla, Deniz Sayman güçlü gitar tekniği ve sert rifleriyle birbirinden güzel dokuz şarkı vadediyor.

 

 

Grup yıllardır hayal ettikleri müziği ve kurgunun gerçeğe dönüşmesi ve Türkiye’de rock dinleyicisinin hak ettiği kalitede ses ve görselleri sunabilmek adına özgürce çalışma fırsatı buldular ve bunu başardılar.

 

 

Albümdeki bütün parçalarda söz ve müzik “İzgi Gültekin” ve “Deniz Sayman” imzası taşıyor.  Dünya çapında mühendis, tasarımcı ve müzisyenlerle çalıştı.

İsmini Sabaton,  Majestica ve solo albümlerinden tanıdığımız “Tommy Johansson” albümün açılış parçası Rock N’ Roll Generation da misafir vokal olarak yer aldı.

Pentagram (Mezakabul) dan “Tarkan Gözübüyük” misafir basçı olarak , “Beşiktaş Çocuk Korosu” ise vokalleriyle  albüme güç kattılar

Finlandiya’dan “Jesse Vainio” albümün mikslerini ve “Svante Forsbäck” masterını gerçekleştirdi.

“Richard Curran” String,  “James D. Taylor” & “Özgür Sarı” Keys den sorumlu oldular.

Albüm kapak tasarımını ise dünyaca ünlü Brezilyalı sanatçı “Gustavo Sazes” üstlendi.

 

 

 

Albüm deki şarkıların dizilişi şöyle:

A yüzü

  1. Rock N’ Roll Generation (feat. Tommy Johansson)
  2. Soundcheck
  3. Sole Survivor
  4. Tears of Another Day
  5. Do You Even Lift?

B yüzü

  1. Livin’ In A Crime Scene
  2. Ladies Night
  3. All or Nothin’
  4. One More Chance

 

 

Açılış parçası “Rock N’ Roll Generation”, albümün genel hatlarıyla ilgili bir fikir veriyor.

Şarkı, dinleyiciyi hızlı yakalayan bir enerjiye sahip. 

İkinci parça “Soundcheck” 1980 lerin ses ve vokal örgüsü tadında yine enerjik ve hareketli bir şarkı.

“Livin’ In A Crime Scene” hem verdiği mesaj, İzgi Gültekin’ in “Scream” leriyle süslediği başarılı vokali ve Deniz

Sayman’ın gitar sololarındaki mahareti ile ön plana çıkıyor.

“Tears of Another Day” albümün en güzel balladlarından biri olarak göze çarpıyor.

“Sole Survivor” kurgusu, vokali ve gitar tonları açısından yine 1980 lerin özlediğimiz hard rock dönemini işaret eden en akılda kalıcı şarkılarından birisi.


 


 

 

 

Türk Pop Müziği’nin yetenekli sanatçısı "EVRENCAN GÜNDÜZ"

iki yeni parçasıyla ilk kez “45’lik PLAK FORMUNDA” müzikseverlerle buluşuyor.

 

 

Katalog No: R45R 00031-1

Barkod No: 8681234000329

Yapım: Rainbow45 Records

Format: 45 rpm, Açılır kapaklı, siyah ve sınırlı sayıda renkli 45 lik

Çıkış Tarihi: 08.09.2023

 

 

 

Evrencan Gündüz’ü iki kelimeyle özetlersek hiç yanlış olmaz kanaatindeyiz.. Türk Pop Müziği’nin son zamanlardaki en üretken ve en araştırmacı sanatçılarından biridir kendisi.

 

 

Üretken;  çünkü Evrencan adını, diğer birçok önemli müzisyenle yaptığı ortak projelerden, piyasaya sürdüğü yeni teklilerinden, stüdyo albüm çalışmalarından ve bütün bunların arasında verdiği ardı arkası kesilmeyen konserlerden dolayı sıkça duymaktayız.

 

 

Araştırmacı; çünkü Evrencan müzik kariyerinde hep sadeliğe,  hem müziğin hem de sözün özüne ulaşma çabasına hiç durmadan devam ediyor. Bir yandan soul, funk, R&B , folk ve blues rock türlerinde gezinirken , Anadolu Coğrafyası’nın ne denli bonkör olduğunu da biliyor.  Evrencan’ın müziğinde bütün bu türlerden etkileşime rastlamak mümkün.

 

 

Fakat O, şu sıralarda kadim Anadolu Toprakları’nda yetişmiş ve halka mal olmuş ustaların izini sürmeye devam ediyor

Bu 45 lik, işte bu öze dönüş ve sadelik arayışlarının bir sonucudur.

 

 

 

 

A yüzünde- Evrencan Gündüz, Anadolu Pop akımının en önemli temsilcilerinden Barış Manço’nun,1975 tarihli ilk stüdyo albümü 2023 ten “ Yine Yol Göründü Gurbete”  parçasını seslendiriyor. Orkestrasyon zenginliği ve yepyeni bir düzenleme ile seslendirdiği parçanın cumhuriyerimizin 100. Yıldönümüne denk gelmesi sanatçı için ayrı bir gurur kaynağı oldu.

 

 

B yüzünde- Sanatçı,  müzik ve düzenlemesi tamamıyla kendisine, sözleri Naz Özgülüş’e ait “Dağlar Gider Yolunda” isimli yepyeni bir şarkıyla müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Şarkı, bu coğrafyada yaşayan eski ozanlarımıza ve Anadolu Pop Akımı’nın önde gelen müzisyenlerine bir saygı niteliği taşımaktadır.

 

 

Kayıtları, İstanbul Pür Stüdyolarında bu yılın Haziran Ayı’nda, miks ve masteringi Temmuz Ayı’nda tamamlanan bu

45 likle ilgili biraz teknik detaylı bilgi sunmak isteriz.

 

 

- Barış Manço’ ya ait “Yine Yol Göründü Gurbete” isimli parça,  sanatçının yayımcı haklarını takip eden Müzikotek    firmasından lisanslanmıştır.

- Her 2 şarkının düzenlemeleri Evrencan Gündüz’e aittir.

- Vokaller, bas, elektrik gitar, akustik gitar ve klavyeler Evrencan Gündüz

- Davul ve perküsyon,  Kaan Ahıskalı

- Trompet, Ege Cengiz

- Saksafon, Ozan Tura,

- Yaylılar, Istanbul Strings (Dağlar Gider Yolunda)

- Geri Vokaller,Duygu Soylu, Naz Özgülüş, Onur Turgut ve Evrencan Gündüz,

- Miks ve mastering Zeynel Günbek ve Deniz Ünsal tarafından icra edilmiştir.

- Kapak fotoğrafları, Muammer Yanmaz ‘a aittir.

 

 

 

 

 

 

Katalog No: R45R 00030-1

Barkod No: 8681234000312

Yapım: SCP (Sabih Cangil Project) / Rainbow45 Records

Format: LP, Açılır kapaklı 180gr.siyah plak + 2 sayfa Insert

 

Ülkemizin önde gelen müzisyenlerinden, gitarist Sabih Cangil'in sahibi olduğu SCP (Sabih Cangil Productions) prodüktörlüğünde hayata geçirilen "GUITARISTS OF ISTANBUL" projesi 28 Nisan 2023 te dijital kanallarda yayınlandıktan sonra şimdi de plak formunda dinleyicilerle buluşuyor.

 

Temelleri 2022 yılının başlarında Sabih Cangil tarafından atılan bu proje, rock müziğimizin önde gelen dokuz saygın gitaristini bir araya getirdi. Her gitaristimiz kendi özgün bestesiyle projeye dahil oldu.

 

Yapımı 14 ay süren albüm kayıtları yurtiçi ve yurtdışında farklı stüdyolarda yapıldı. Miks ve mastering aşamalarını Tanju Eren üstlendi. Yapımda (audio, video, kayıt, miks, mastering, dijital pazarlama, fotoğraf çekimleri, grafik tasarım, plak koordinasyonu ve tüm müzisyenler olmak üzere) yirmiyedi kişinin emeği geçti.

 

"Guitarists of Istanbul" rock müzik başlığı altında tanımlansa da, aslında her parçanın bir klasik rock, hard rock, blues rock, caz rock fusion gibi farklı alt türlere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özenli bir çalışmanın sonucu olan "Guitarists of Istanbul" u özel kılan şey ise Türkiye de "gitarist" konseptiyle yapılan ilk albüm olmasıdır. Bu albüm hiç şüphesiz kizaman içinde ülkemizin rock tarihine ışık tutacak bir” arşiv” niteliği kazanacaktır.

 

Albüm bir Sabih Cangil alameti farikası 9/8 lik "Orient and Occident "parçası ile başlıyor. Bestesi, düzenlemesi Cangil'e ait parçada kendisine projedeki bütün gitaristler eşlik ediyor. Parçada eski longa sirto geleneğimizle batı rock soundunun en iyi şekilde harmanlandığını görmekteyiz.

 

 

Bestesi Gür Akad'a at olan "Talking Wah" albümde hemen ikinci sırada yer alıyor. Hiç kuşkusuz Virtüöz müziğinin en güzel örneklerinden olan parçada Gür Akad şarkının adında geçtiği gibi wah wah konuşturuyor.

 

 

"Hicaz Overture" bestesi Can Güney'e ait. Sanatçı kariyeri boyunca yaptığı tüm bestelerde bu coğrafyadan beslendiğini hicaz altyapılı parçasıyla açıkça ortaya koyuyor.

 

 

Albümün dördüncü parçası "Dream Of Reality" bir Melih Güzel bestesi. Parçada gitar stilindeki yalınlık, klasik rock'tan, jazz rock'a geçişteki ustalık hemen göze çarpıyor.

 

 

Müzik kariyerini Londra'da devam ettiren Paşa Çelik , "Dızlama" isimli oriental esintili Caz" bestesiyle albüme farklı ve güzel bir dokunuş katıyor.

 

 

Albümün altıncı parçası, "The Colour of Guitar" , ülkemizin yetiştirdiği bir diğer önemli müzisyen Arif DenizToker bestesi. Blues alt yapısıyla ön plana çıkan balad, albümün romantik yüzünü temsil ediyor.

 

 

"Mare Tranquilis" bir Tanju Eren bestesi. Albümdeki bir diğer blues altyapılı parçanın sahibi Eren, hem bestesi hem de düzenlemesiyle tecrübesini kanıtlıyor.

 

 

Albümdeki sekizinci parça İstanbul Rock sahnelerinde ismine çok sık rastladığımız gitarist Hakan Şavklı’ ya ait "Mesocyclone" için albümün daha sert, daha hard rock sounduna sahip parçası diyebiliriz.

 

 

Albümün kapanış parçasıda, yine İstanbul Rock Sahnesi'nin tanıdık simalarından gitarist Taylan Dedeoğlu'na ait "Deep Drop" baştan sona sürükleyici ritmi ve akılda kalıcı melodisi ile bir hard rock bestesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

 

 

KANA KANA - ÖLÜLER HARİÇ 

Katalog No: R45R 00028-1

Barkod No: 8681234000299

Label: Rainbow45 Records & Tamar Records

Format: LP, 180g. Siyah renk, 2 sayfa Insert

 

Müzisyen ve prodüktör Övünç Dan tarafından hayata geçirilen tek kişilik müzik projesi Kana Kana, birbirinden güzel üç teklinin ardından ilk stüdyo albümü "Ölüler Hariç"’i yayınladı.Haziran 2015'te Şişli'de bir evde kaydedilen albüm, maceralı ve birçok açıdan karanlık sayılabilecek geçmişini de yanına alarak Tamar Records ve GRGDN Müzik iş birliğiyle 21 Ocak 2022'de tüm dijital platformlarda yerini almıştı.Özenli bir çalışmanın sonucu olan ve “efsanevi ilk albümler” listelerinde anılmaya aday görünen "Ölüler Hariç",  nihayet 6 Eylül 2022 'de Rainbow45 Records ve Tamar Records iş birliğiyle "plak" formatında müzikseverlerle buluşuyor. Tarzını "Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği" olarak belirten Kana Kana, albümdeki tüm şarkıları kendi yazmış, bestelemiş, çalmış, söylemiş, kaydedip editlemiş, albümün miksi ve masteringini yapmıştır.

 

 

 

 

Yaşam, ölüm ve zaman üçlüsünü anlatan albümün esas öznesi, İtalyan yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Pierluigi De Rubertis'in Milano'daki "Cimitero Monumentale Di Milano" mezarlığında çektiği kısa filmi "La Città Dei Morti"den uyarlanan "Her Gün Bir Doz", dokuz şarkının ortak paydası ve aynı zamanda onları bir arada tutan tutkal.Albümün açılış parçası olan "Düğüm" ve sırasıyla "Ölüler Hariç", "Berlin'de Kış", "Kör Kazma" şarkılarıgüçlü synth altyapısı ve akılda kalıcı nakaratlarıyla göz dolduruyor."Her Gün Bir Doz" ve "Yalan Lisan" parçalarında ise dinleyiciye yaşamı sorgulatan Övünç Dan,söz yazarlığında da ne kadar iddialı olduğunu ispatlıyor.Kasvetli sözlerinin aksine, dinleyicinin ruhunu arındıran ritmik bir müzikle dengelenmiş olan "Ölüler Hariç"in daha ilk şarkısında, "Kana Kana"yı yıllardır tanıyor ve dinliyormuş hissine kapılacaksınız.Albümün kapanış şarkısı "Eve Veda"'daki şiir ise Çağlan Tekil anısına kaleme alınmış ve Pierluigi De Rubertistarafından İtalyanca seslendirilmiştir.

 

 

 

 

 

ASIA MINOR

‘ Points of Libration Lp

Türk / Fransız Progresif Rock Grubu

Asia Minor‘ın ‘41 yıl aradan sonra gelen’ yeni albümü plak formatında müzikseverlerle buluşuyor…

 

İlk 2 albümleriyle, uluslararası alanda ve progresif rock tarihinde güçlü bir iz bırakan, ardından 1982 yılında müziğe ara veren grup, yıllar sonra yeniden biraraya gelişlerini taçlandırdıkları 3.stüdyo albümleri “Points Of Libration”, Rainbow45 Records etiketiyle  plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Temelleri 1971 yılında Saint Joseph Lisesi‘nden 3 gencin Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılan ASIA MINOR‘ın asıl müzikal yolculuğu , 1979 tarihli ilk albümleri  ‘Crossing The Line’ ile başlar. Bazı eleman değişikliklerinden sonra

Eril Tekeli, Setrak Bakırel, Lionel Beltrami ve Robert Kempler‘ den oluşan kadrosu ile 1980 yılında ikinci stüdyo albümleri ‘Between Flesh And Divine’ı piyasaya sürerler. 

Grup , ‘Between Flesh And Divine’ sonrası 1982 yılında dağılsa da, geriye bıraktıkları 2 stüdyo albümü dilden dile, kulaktan kulağa yayılarak zaman içinde dünya çapında layık olduğu şöhreti yakalar. Hiç şüphesiz, bu güzel gelişmeler grubun 2014 yılında Paris’te yeniden biraraya gelmelerinin arkasındaki motivasyonu oluşturmuştur.

ASIA MINOR , bu motivasyonla Setrak BAKIREL (vokal & akustik/elektrik gitar), Evelyne KANDEL (bass), Micha ROUSSEAU (keyboard & 12 telli gitar), Eril TEKELI (flüt & gitar), Julien TEKEYAN (drums & perküsyon) dan oluşan son kadrosuyla 2019 yılının Kasım/Aralık aylarında Paris yakınlarında ‘Profile-on-air stüdyosunda 3. Albümleri ‘Points of Libration’ ın kayıtlarını tamamlarlar.

Dönemi itibarıyla  armonik , ritmik  ve zengin enstrümantal kompozisyonlarla , doğu ve batı müziğini harmanlayarak kendine has bir üsluba ve güçlü bir atmosfere sahip  şarkılara imza atan grubun 3. albümlerinde de bu atmosfer yoğun bir şekilde hissedilmektedir..

Açılış parçası ‘Deadline of A Lifetime’ bir hayatın sorgulanmasını anlatırken, ‘Crossing In Between’ grubun müzikal geçmişini özetleyen bir şarkıdır. ‘Radyo Hatırası’ albümün tek Türkçe parçası olarak göze çarparken, ‘The Twister’ ve ‘Urban Silk” sürükleyici anlatımı ve akılda kalıcı armonisiyle albümün diğer dikkat çeken parçalarıdır.

Albüm, grubun özgün tasarımı ile açılır kapaklı ve yüksek ses kalitesiyle plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

 

 

 

 


    Fatih Erkoç 

LP

Sanatçının sevilen albümü 21 yıl sonra

ilk kez plak formatında! Fatih Erkoç

Türk Pop ve Caz Müziği sahnesinin dev müzsiyeni Fatih Erkoç’ın kendi adını taşıyan ve onun müzik anlayışını en çok yansıtan çalışması, yayınından 21 yıl sonra ilk kez plak formatında Rainbow45 Records etiketiyle hayranlarıyla buluşuyor.

Yayınlandığı dönem sanatçının müzikal birikiminin bir dışavurumu olarak kabul edilen ve Türkçe Soul/ R’n B tadında şarkılarla eşsiz bir örnek teşkil eden bu albüm, 12 Haziran Cuma günü plakseverlerin ve koleksiyonerlerin raflarındaki yerini almaya başlayacak.

Fatih Erkoç’un “Bu müzik benim ruhumun, kalbimin ve beynimin müziği” diye tanımladığı bu 6. solo albümünde 11 şarkı yer almakta.’ Vefasız’,’ Bırakma’,

’Sen Yoksun Diye’ ve ‘ Başka Bir Şey İstmem’ gibi populer olmuş şarkılarla birlikte dinleyenlere pozitif enerji yükleyen 7 şarkı daha bulunmakta.

Neredeyse tüm enstrümanları kendisinin çaldığı albümde ikisi Aylin Nacar, biri de Ayşe Birgül Yılmaz’a ait üç şarkı sözü dışında; bütün sözler, besteler ve düzenlemeler Fatih Erkoç’a ait, albümün prodüktörleri ise Fatih Erkoç ve Sıtkı Sırtanadolu.

Fatih Erkoç’un ‘Fatih Erkoç ‘ LP albümü, yüksek ses kalitesinde ve 500 adetle sınırlı olarak, açılır kapaklı tasarımı ve şarkı sözlerinin de yer aldığı 4 sayfalı inset ile birlikte 12 Haziran 2020 Cuma günü itibarıyle Rainbow45 Records etiketiyle ve

Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla tüm büyük müzik marketlerde, seçkin plak dükkanlarında ve www.rainbow45records.com web sitesinden satışa sunulacaktır.

 

 

 

 

 

MOR VE ÖTESİ

'MASUMİYETİN ZİYAN OLMAZ'

LP

2020

Cat. No: R45R 0022-1

Grubun sevilen albümü 10. yılına özel ilk kez plak formatında!

Türk Rock Müziği’nin efsanevi grubu mor ve ötesi, kuruluşunun 24. yılında, olgunluk dönemi albümleri ‘masumiyetin ziyan olmaz’ı ilk kez plak formatında Rakun Müzik Yapım  işbirliği ve Rainbow45 Records etiketiyle hayranlarıyla buluşturuyor.

mor ve ötesi hayranlarının en sevdiği albümlerin birisi olan bu albümün plak edisyonu kırmızı plak olarak , remastered  , yüksek ses kalitesinde , açılır kapaklı ve  insert /poster hediyeli orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.

2010 yılında  yayınladığı zaman grubun kariyerinin olgunluk dönemi albümü olarak kabul edilen bu albüm ,  grubun diskografisinin önemli şarkıları olan ‘Araf’, ‘Sor’, ‘Nakba ‘,’Bisiklet’ve ‘Festus’ gibi şarkıları barındırıyor. Toplam 11 şarkıdan oluşan albümün prodüktörlük koltuğunda ise Tarkan Gözübüyük yer alıyor. Albümün miksleri Chris Sheldon , original mastering ve plak mastering işlemleri de Evren Göknar imzasını taşıyor.

Harun Tekin (vokal, ritm gitar, klavye),  Kerem Özyeğen (gitar, geri vokal),

Burak Güven (bas, geri vokal) ve Kerem Kabadayı  (davul)’dan oluşan kadrosuyla grup, konser ve üretimlerine devam ediyor…

‘masumiyetin ziyan olmaz ‘ LP albümü ,kırmızı plak olarak, açılır kapaklı tasarımı ve şarkı sözlerinin de yer aldığı insert/ posteriyle  birlikte Almanya’da üretildi.

 

 

 

         

 

MOR VE ÖTESİ 

'CANLI SENFONİK - AYA İRİNİ'

LP

2019

Cat. No: R45R 0021-1 

 

 

 

Grubun 29 Ekim2018’de Aya İrini’de verdiği senfonik konserin kaydı,’Dünya Plakçılar Günü’ne özel, plak formatında!

2 LP

Türk Rock Müziği’nin efsanevi grubu mor ve ötesi, Aya İrini’de 29 Ekim 2018 Cumhuriyetin 95. yıldönümünde verdikleri konserin kaydını ‘Canlı Senfonik I Aya İrini’ adıyla plak formatında Rakun Müzik Yapım işbirliği veRainbow45 Records etiketiyle hayranlarıyla buluşturuyor.

'Canlı Senfonik I Aya İrini' çiftli albümü, Dünya Plakçılar Günü’ne özel, 13.04.2019 cumartesi günü plak formatında tüm Türkiye’de piyasada olacak.ŞefOrçun Orçunsel yönetimideki Avrasya Filarmoni Orkestrası ve Masis Aram Gözbek yönetimindeki Magma Filarmoni Korosu’nun eşlik ettiği bu sansasyonel konserin kaydından oluşan albüm , çiftli plağı, açılır kapaklı ,180g.ve 8 sayfa fotoğraf albümüyle birlikte özenle hazırlandı.

Harun Tekin ( vokal,ritm gitar,klavye ), Kerem Özyeğen ( gitar,geri vokal ) , Burak Güven ( bas, geri vokal ) ve Kerem Kabadayı (davul ) ‘dan oluşan grubun bu prestijli çalışmasında yer alan 13 şarkının düzenlemelerinde ise yine ağırlıklı olarak Orçun Orçunsel ve Tunç Devrim Yoldaş imzalarını görmekteyiz.Albümün kaydı Volkan Gürkan, miksi ise Erim Akman tarafından gerçekleştirildi.

Albümün ‘vinyl mastering’i de Amerika’da çok başarılı işlere imza atan; D’Angelo, Megadeth, Queensrÿche, Pat Benatar, Stevie Wonder ve Joe Cocker’ın da aralarında olduğu sayısız isimle çalışan Capitol Records‘ın Grammy ödüllü mastering mühendisi Evren Göknar tarafından yapıldı.

Rainbow45 Records ve Rakun Müzik işbirliğiyle gerçekleşen bu projeyi sizlere sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Albüm,13 Nisan 2019 cumartesi günü itibarıyle Rainbow45 Records etiketiyle ve Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla tüm büyük müzik marketlerde, seçkin plak dükkanlarında vewww.rainbow45records.com web sitesinden satışa sunulacaktır.

 

Saygılarımızla…

 

 

 

BÜLENT ORTAÇGİL 

'2. PERDE'

LP

1990 - 2018

 

Cat. No: R45R 0020-1 

 

 

Bülent Ortaçgil’in Albümleri Plak Olarak Yayınlanmaya Devam Ediyor.

‘2. Perde’ ilk kez plak formatında !…
 

Bülent Ortaçgil

‘ 2.Perde ‘

LP

Ülkemizin sevilen şarkı yazarı ve kent ozanı Bülent Ortaçgil’in 2.stüdyo.albümü ‘ 2.Perde’, 28 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Bülent Ortaçgil hayranlarının en sevdiği albümlerinden birisi olan ve sanatçının Soft/Rock tadında bir yaklaşımla gerçekleştirdiği 1990 tarihli bu albüm, yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte,yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.

1974 yılında yayınladığı kült albüm‘ ‘Benimle Oynar Mısın ?‘ albümünden tam 16 yıl sonra kariyerinde yeni bir dönemin kapılarını açan bu uzunçalarda sanatçı , Onno Tunç ile beraber çalışarak birbirinden güzel 10 şarkıya imza attı . 1990 yılının Ocak ve Şubat ayları arasnda kayıt ve miksajı Rıza Erekli yönetiminde İstanbul Marmara V.A.P.P. Stüdyosu’nda gerçekleştirilen bu albümde tüm akustik gitarları Bülent Ortaçgil, diğer tüm enstrümanları ise düzenlemeleri de üstlenen Onno Tunç çalmıştır..

‘Bu İş Çok Zor Yonca ‘ , ‘ Bozburun ‘ , Sevgi‘ , ‘ Çığlık Çığlığa‘, ’Sıcak’ ‘Arada Sırada Düşünür ‘ ve daha önce Sezen Aksu tarafından seslendirilip çok ses getiren ‘Beni Kategorize Etme ‘gibi Ortaçgil’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak , 6 Eylül Perşembe günü itibarıyla EMI – Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul’un yeni göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarında ve rainbow45records.com web sitesinden satışa sunulacaktır.

 

 

 MOR VE ÖTESİ

'SULTAN-I YEGAH'

2 TRACK SINGLE

2018

 

Cat. No: R45R 0019-1 

 

 

 

mor ve ötesi’den Dünya Plak Günü’ne

özel single plak !

mor ve ötesi

‘ sultan-ı yegah ’

2 track single

Türk Rock Müziği’nin efsanevi grubu mor ve ötesi, yeni şarkısı ‘ Sultanı- Yegah ‘ı, 21 Nisan 2018 Cumartesi, her yılın Nisan ayının 3. haftasında tüm dünyada etkinliklerle kutlanan Dünya Plak Günü’ne (Records Store Day) özel olarak 7 inch plak formatında, Rakun Müzik işbirliği ve Rainbow45 Records etiketiyle hayranlarıyla buluşturuyor.

Sözleri Atilla İlhan’a bestesi Ergüder Yoldaş’a ait olan ve Nur Yoldaş tarafından seslendirildiği 1981 yılında büyük beğeni toplayan ‘ Sultan-ı Yegah’ şarkısı, mor ve ötesi ‘nin yorumu ve düzenlemesiyle 2 versiyon halinde 23 Mart’ta dijital platformlarda yayınlandı ve büyük beğeni topladı.

Yapımcılığını grubun üstlendiği 2 versiyonlu şarkının kayıtları, Babajim İstanbul Stüdyoları’nda yapıldı.Şarkının miksi ise Peter Gabriel, Manic Street Preachers, Skunk Anansie, Moby, Tears For Fears, Suede gibi dünyaca ünlü isimlerle çalışmış olan ünlü İngiliz ses mühendisi ve prodüktör Dave Bascombe tarafından İngiltere’de gerçekleştirildi. Şarkının mastering işlemleride Grammy ödüllü Türk ses mühendisi Evren Göknar tarafından Los Angeles’ta yapıldı.

Şimdi bu şarkı ve uzun versiyonu, güne özel olarak sadece 500 adet, 7 inch ve 33 rpm single formatında açılır kapaklı siyah plak olarak 21 Nisan 2018 Cumartesi tüm Türkiye’de yayınlanıyor.

 

 

METİN BELGİN 

'RÜZGARA KARŞI YÜRÜYEN ADAM : NAZIM HİKMET'

LP

2017

 

Cat. No: R45R 0018-1 

 

 

 

Nazım Hikmet şiirleri

Metin Belgin‘in sesinden plak formatında!

LP

Rüzgara Karşı Yürüyen Adam

Nazım Hikmet

Dünya şairi ve Türk şiirinin ulu çınarı Nazım Hikmet‘in şiirleri usta oyuncu ve yönetmen Metin Belgin tarafından ülkesinde ilk kez seslendirilerek Rainbow45 Records yapımcılığında plak formatında dinleyiciyle buluşuyor

Rüzgara Karşı Yürüyen Adam Nazım Hikmet / Metin Belgin ‘in Sesinden Şiirler ...

.Sedef Erçetin Atala’nınviyolonseli ile eşlik ettiği bu çok özel albüm, Nâzım Hikmet’in 115 yaşına bir saygı duruşu niteliğinde...

1000 adetle sınırlı ve numaralandırılmış olarak, şairin şiirlerinin ve bilinmeyen fotoğraflarının da yer aldığı şık tasarımıyla 180 g. siyah plak olarak üretilen albüm, koleksiyonerler ve Nazım Hikmet sevdalıları için nadide bir çalışma.

Şair, 1930 yılında "Bahri Hazer” ve "Salkım Söğüt” adlı şiirlerini

78 devir taş plak kaydına okumuştur. Türkiye’de ‘kendi sesinden’ ilk gramofon şiir plağı büyük ilgi ve beğeniyle karşılanmış, evlerin dışında kahvehanelerde de dinlenmiştir. Nâzım Hikmet’in Türk şiirine getirdiği yeni ses ve ahengin coşkusuyla kulaktan kulağa yayılarak kısa sürede tükenen plağın tekrarı basılmamıştır. 1959’da Fransa’da üretilen başka bir plak Nâzım’ın Fransızca okuduğu şiirlerinin albümüdür. Ülkemizde 1970’lerde kendi sesinden şiirleri 45’lik olarak piyasaya sürülmüştür. Kaset ve CD formatında pek çok şiirinin farklı sesler tarafından okumaları çoğaltılmıştır, ancak yeni teknolojilere uzun bir süre yenik düşen plak kaydı hiç yapılmamıştır.

Projenin mimarı ve prodüktörü Metin Belgin;

"Projeye karar verdiğim zaman büyük sorumluluk aldığımın bilinci ve heyecanıyla; yıllardır içimde biriktirdiğim şiirlerini kendi duygumla ve sesimle ona okumaya çalıştım. İçtenlikle söylüyorum, kayıtlar sırasında hep şu soruyu sordum kendime, "Nâzım beğenir mi?” En zor soru ve en sancılısı... Elimden geleni yaptığıma inanıyorum. Bu özel çalışmaya viyolonsel ile Sedef Erçetin Atala katıldı. İnsan sesine en yakın tınıya sahip enstrümanın ustanın dizeleriyle bütünleştiği kanısına vardık. Şiirlerin üzerinde gezinen doğaçlamalar, sanki olması beklenen bir birliktelikti.”

"Uzun yıllardır plak dinleyicisi olarak seçkiyi yaparken plağın A yüzünü ezbere bilinen şiirleriyle buluşturdum; "Salkım Söğüt”, "Bahri Hazer”, "Güneşi İçenlerin Türküsü”, "Kerem Gibi”, "Yaşamaya Dair”, "Dünyanın En Tuhaf Mahluku”, "Ceviz Ağacı”, "Ellerinize ve Yalana Dair” hep birlikte okuyalım diye... B yüzünü ise sevda şiirlerinden derledim; "Tahirle Zühre Meselesi”, Piraye için yazdığı SAAT 21-22 ŞİİRLERİ, "Karıma Mektup”, "Bugün Pazar”, "Meşgale”, "Yine Sana Dair”, "Sıcaklarda”, "Yumdum Gözlerimi”, "Hasret”, "Şehir Akşam ve Sen”, "Masalların Masalı”... Ses tasarımında da yenilikler aradık Kerem Aksoy’la ve radyofonik bir atmosfer oluşturduk.”

Nâzım Hikmet’in şiirlerinden oluşan bu ilk plak albümünün kayıt ve mix işlemleri Melodika Stüdyosu’nda 40 saati aşan bir sürede tamamlanmıştır.

"Rüzgâra Karşı Yürüyen Adam” albümünün yapımı Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşmiştir. Görseller Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’ndan; şiirler Yapı Kredi Yayınları’ndan sağlanmıştır.

"Rüzgâra Karşı Yürüyen Adam” Türk şiirinin ulu çınarının dizelerinde hayat bulmaktır, yeniden okumaktır, kulaktan kulağa çoğaltmaktır.

‘Rüzgara Karşı Yürüyen Adam Nazım Hikmet ‘ - Metin Belgin ‘in sesinden Şiirler plağı 13.10. 2017 cuma günü itibarıyle, Rainbow45 Records etiketiyle ve EMI - Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla tüm büyük müzik marketlerde, seçkin plak dükkanlarında ayrıca www.rainbow45records.com web sitesinden satışa sunulacaktır.

 

 

MAZHAR FUAT ÖZKAN

'ELE GÜNE KARŞI YAPAYANLIZ'

LP

2017

 

Cat. No: R45R 00016-1 

 

 

Plak severlerin uzun süredir yayınlanmasını beklediği albüm, yüksek ses kalitesinde, açılır kapaklı, orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş özenli  tasarımıyla, poster/insert ekiyle birlikte  180 g. siyah plak olarak Rainbow45 Records etiketiyle 12 Mayıs Cuma günü itibarıyla  yeniden piyasaya sunuluyor.

Grubun 1984 tarihli ilk albümü ‘Ele Güne Karşı Yapayalnız‘, barındırdığı 11 şarkı ile adeta bir şölen niteliğinde. Plağın A yüzünde ’Ele Güne Karşı Yapayalnız‘, ’Deli Deli’, ’Sen ve Ben’, ’Yalnızlık Ömür Boyu‘, ’Neye Niyet Neye Kısmet’ ve ’Ondan Şikayet Bundan Şikayet’ yer alıyor.

Garo Mafyan, Erkan Oğur, Onno Tunç, Asım Ekren, Taner Öngür ve Yalçın Ateş destekli plağın B yüzünde ise ‘Bu Sabah Yağmur Var İstanbul’da’, ‘Olmuyor  Olamıyor’, ’Sevdim Bir Kere’, ’Bodrum’ ve ‘Güllerin İçinden’ gibi grubun unutulmaz şarkıları yüksek ses kalitesinde dinleyiciye ulaşıyor. Tüm parçaların şarkı sözlerinin yer aldığı açılır kapaklı yeni tasarıma ek olarak nostaljik 2 fotoğraflı 4 sayfa poster/insert de plakla birlikte sunuluyor.

 

 

MAZHAR FUAT ÖZKAN

'NO PROBLEM' 

LP

2017

 

Cat. No: R45R 00017-1

 

 

Mazhar Fuat Özkan‘ın en sevilen albümlerinden 1987 tarihli 4. stüdyo albümü ‘No Problem’, Rainbow45 Records etiketiyle 12 Mayıs Cuma günü itibarıyla yeniden plak formatında yayınlanıyor.

Plak severlerin uzun süredir yayınlanmasını beklediği bu albüm, yüksek ses kalitesinde, açılır kapaklı, orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş özenli tasarımıyla, poster/insert ekiyle birlikte  180 g.siyah plak olarak piyasaya sunuluyor.

Garo Mafyan ve Uğur Başar destekli ,11 şarkıdan oluşan plağın A yüzünde ‘No Problem’, ’Bulamadım Senin Gibisini’, ’Niyet Neydi Akıbet Ne Oldu’, ‘Sen Sarhoş Olunca’, ’Yalnızlar Garı‘ yer alırken, B yüzünde ise ‘Uç Oldum’, ’Tam Ortasındayım’, ’Bazı Bazı’, ’Muhabbetler Sana Doğru’, ’Ağlamakla Olmaz Sevgilim’ ve ‘Cici Bebek’ dinleyiciyi selamlıyor. Açılır kapaklı olan bu albümde de tüm şarkı sözleri ve 2 sayfalık poster/insert mevcut.

 

 

EROL PEKCAN & TUNA ÖTENEL & KUDRET ÖZTOPRAK 

'JAZZ SEMAİ'
LP

2016

 

Cat.No: R45R 0015-1

 

 

 

 

Türkiye’nin ilk caz plağı, yayınından 38 yıl sonra,

plak formunda yeniden piyasada..

 

EROL PEKCAN, TUNA ÖTENEL ve KUDRET ÖZTOPRAK’tan

JAZZ SEMAİ

‘Jazz Semai’. Türkiye’nin ilk caz plağı…

Piyano ve saksofonda Tuna Ötenel, bas gitar ve perküsyonda Kudret Öztoprak ve davulda Erol Pekcan…

Artık sadece sahaflarda ender kopyası bulunabilen bu albüm, sonunda caz literatürümüze kazandırılıyor. Türkiye’de cazın tanınıp sevilmesine büyük katkıda bulunmuş olan üç önemli müzisyene saygı duruşu niteliği taşıyan bu çalışma, o dönemi yaşamış ama az sayıda basılan albümü koleksiyonlarına katamamış cazseverlerin yanı sıra, Türkiye’de cazın başladığı yıllara merak duyan genç kuşağı da mutlu edecek.

Kaydedildiği dönemde Türkiye standartlarının çok üzerinde bir albüm olarak nitelenen ve anonim Ali’yi Gördüm Ali’yi dışında Tuna Ötenel bestelerinden oluşan ‘Jazz Semai’, 38 yıl öncesinin teknik imkanları sayılmazsa hala günümüzde yayınlanan birçok albümle kolaylıkla boy ölçüşebilecek bir çalışma.

Mart 1978’de kayıt ve mix’ini Ümit Eroğlu’nun Ankara’daki stüdyosunda yaptığı orijinal plak, Nino Varon tarafından Nova Müzik etiketiyle yayınlanmıştı. Yeni basım plak içindeki 4 sayfalık ekte; bu üçlüyle birlikte çalışmış ya da onlardan feyz almış günümüz caz müzisyenleri ile Türkiye’nin önde gelen caz yazarlarının, bu eser ve sahibi üç değerli müzisyenin önemiyle ilgili yazıları yer alıyor.

 

MOR VE ÖTESİ 

'DÜNYA YALAN SÖYLÜYOR'
LP

2016

 

Cat.No: R45R 0014-1

 

 

 

Türk Rock Müziği’nin en önemli albümlerinden ‘dünya yalan söylüyor’, grubun 20. yılına özel ilk kez plak formatında!

mor ve ötesi

‘ dünya yalan söylüyor’

LP

Türk Rock Müziği’nin efsanevi grubu mor ve ötesi, kuruluşunun 20. yılında, kült albümleri ‘dünya yalan söylüyor’u ilk kez plak formatında Rakun Müzik Yapım işbirliği ve Rainbow45 Records etiketiyle hayranlarıyla buluşturuyor.
Mor ve Ötesi hayranlarının en sevdiği albümlerin başında gelen, yayınlandığı 2004 yılında sansasyonel etki yaratan ve büyük bir satış başarısı elde eden albüm, remastered olarak, yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte ve orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.
2004 yılında yayınladığı zaman grubun kariyerinde ayrı bir dönemi başlatan ‘dünya yalan söylüyor’ albümünde grubun diskografisinin önemli şarkıları olan ‘Cambaz’, ‘Bir Derdim Var’, ‘Sevda Çiçeği ‘,’Aşk İçinde’ve ‘Uyan’ gibi şarkılar yer alıyor. Toplam 10 şarkıdan oluşan albüm, otoritelerce Türk Rock Müziği’nin gelmiş geçmiş en önemli albümlerinden birisi olarak sayılıyor. Almanya Berlin’deki Schnittstelle stüdyolarında, plak versiyonu için yeniden mastering’i yapılan albüm, açılır kapaklı tasarımı ve şarkı sözlerinin yer aldığı özel ekiyle birlikte 180 g.‘ heavy black vinyl ‘ olarak yüksek standartta üretildi.
Harun Tekin (vokal, ritm gitar, klavye), Kerem Özyeğen (gitar, geri vokal), Burak Güven (bas, geri vokal) ve Kerem Kabadayı (davul)’dan oluşan kadrosuyla grup, konser ve üretimlerine devam ediyor…

 

 

NEMRUD 

LP

2016

 

Cat.No: R45R 0013-1

 

 

 

Türk Progressive Rock’ının önemli temsilcilerinden NEMRUD, 2 yıl aradan sonra 3.stüdyo albümü "Nemrud” ile LP & CD formatında müzikseverlerle buluşuyor!

İlk iki albümleri ‘ Journey Of The Shaman ‘ ve ‘ Ritual‘ ile hem ülkemizde hem de dünyada önemli bir hayran kitlesine sahip olan Nemrud , kendi adlarını taşıyan 3. stüdyo albümüyle iki yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşuyor…

Mert Göçay ( gitar & vokal), Mert Topel ( tuşlu çalgılar ), Levent Candaş ( bas gitar ) ve Mert Alkaya ( vurmalı çalgılar) ‘dan oluşan Nemrud ‘un bu albümünde göze çarpan en önemli farklılık , alışılagelen sound anlayışlarının yanısıra , deneysel arayışlar içine girmiş olmaları…

Albümdeki sözler grubun gitaristi ve vokalisti Mert Göçay' a ait olup ,tüm müzik ve düzenlemeler ise grubun ortak çalışmasıdır. Hem LP hem de CD formatında yayınlanan bu konsept albümde 4 şarkı yer almaktadır. Plağın A yüzünde bulunan "Gods Of The Mountain” ve "Lion Of Commagene” ile B yüzünde bulunan "The Euphrates” ve "Forsaken Throne” şarkıları bir hikayenin birbirine bağlı 4 bölümüdür. Albümün CD formatında ise yukarıdaki şarkılara ek olarak ‘ Gods Of The Mountain” ile ‘ Forsaken Throne’un radyo versiyonları yer almaktadır. Albümde yer alan fantastik ve mistik söylemlerin hepsinin metaforik karşılığı vardır.

Örneğin, yeryüzünün hiçlikten yaradılışı, tanrıların Nemrud Dağı'nı mesken tutmaları tüm insanlığa sevgi, saygı, barış, ahlak gibi erdemleri aktarmaya çalışmaları, kadim Fırat Nehri'nin oluşması, para, pul, gücün anlamsız ve tıpkı Fırat Nehri’nin akan suları gibi gelip geçici olduğundan bahsedilir. İnsanoğlu zamanla özünden uzaklaşır.

Savaşlar ve felaketlerin ardı arkasıkesilmez. İnsan dünyaya hükmederken bütün erdemler ve güzellikler son bulur.

Sonuç olarak Tanrılar Nemrud Dağı tepesinde bulunan tahtlarınıterk ederler. Artık insanoğlu tek başınadır.

Albümün kayıtları 07-15 Aralık 2015 tarihlerinde Kadıköy ‘deki Erekli Tunç Stüdyoları’nda analog olarak gerçekleşmiş olup ,mix ve mastering işlemleri ise 2016 Ocak ayının ilk haftasında İtalya’da tamamlanmıştır.
Kapak tasarımı ise, Türkiye'nin en önemli illustratörlerinden, aynı zamanda tekstil moda tasarım konusunda akademik kariyer sahibi sanatçı Betül Dengili Atlı ‘ya aittir.

1969-1975 yılları arasında imzasını attığı eşsiz plak kapak tasarımlarından tanıdığımız sanatçı bu tasarımı , 2106 yılının başında 3 hafta süren bir çalışma sonucu yaratmış olup, eserin Türkiye’de ve yurtdışında şu ana kadar yapılan en dikkat çekici çalışmalardan birisi olmasını sağlamıştır. Betül Dengili Atlı, tasarımda albümün konseptini yansıtmakla kalmayıp aynı zamanda dinleyiciye şifreli mesajlar vermiştir. Eski bir Türk alfabesi ile verdiği bu gizli mesajların ne olduğunu bulma işini müzikseverlere bırakmıştır.

Kapaktaki şarkı sözlerinin bulunduğu Insert çalışması Buğra Batuhan Berah' a, LP‘nin ve CD ‘nin genel tasarımı ise Burç Oktay' a aittir.
Geçtiğimiz 2 albümle ülkemizde ve özellikle yurtdışında önemli bir hayran kitlesine sahip olan Nemrud' un bu 3. albümüyle hayran kitlesini daha da artıracağına inanıyor, uzun ve özverili uğraşlar sonucu ortaya çıkan bu albümü sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz...
 

 

Bülent Ortaçgil 

'Bu Şarkılar Adam Olmaz'
LP

2016

 

Cat.No: R45R 0012-1

 

 

Bülent Ortaçgil’in Albümleri Plak Olarak Yayınlanmaya Devam Ediyor.

‘Bu Şarkılar Adam Olmaz’ ilk kez plak formatında…

Ülkemizin sevilen şarkı yazarı ve kent ozanı Bülent Ortaçgil’in 4.stüdyo.albümü ‘ Bu Şarkılar Adam Olmaz’ , 22 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.
Bülent Ortaçgil hayranlarının köşe başı albümlerinden birisi olan ve sanatçının Elektro/Akustik/Rock sound denemelerinin en başarılısı olarak kabul gören bu albüm, remastered , yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor
1991 yılında yayınladığı ‘ ‘Oyuna Devam ‘ albümünden 3 yıl sonra kariyerinde yeni bir dönemin kapılarını açan bu uzunçalarda sanatçı , beraber çaldığı müzisyen dostlarıyla ortaya çıkardığı bu yeni soundla birbirinden güzel 10 şarkıya imza attı.. Mart 93 - 94 yılları arasında Serdar Ataşer ‘in kendi stüdyosunda kaydettiği ‘ Bu Şarkılar Adam Olmaz‘ albümünde, Bülent Ortaçgil’e çekirdek kadro olarak Serdar Ateşer , Cem Aksel , Akın Eldes eşlik etmiştir.Ayrıca bu albümde konuk sanatçı olarak , Erkan Oğur, Ayşe Tütüncü , İmer Demirer ,Volkan Hürsever , Timuçin Gürer yer almışlardır.

Plak Ortaçgil'in bugün de hala dillerden düşmeyen ‘Sensiz Olmaz‘ , ‘ Dalyan ‘ , ‘Basit‘ , ‘ Bu Şarkılar Adam Olmaz‘, ’ İntegral’ ‘Çiçekler Su İster ‘ ve ‘ Adaam Sen de ‘ ,‘Mum ‘ gibi  hit şarkılarını barındırmaktadır.

 

 

Asia Minor 

'Between Flesh And Divine'
LP

2016

 

Cat.No: R45R 0011-1

 

 

 

Türk / Fransız Progressive Rock Grubu Asia Minor ‘ın ‘ Başyapıt ‘ albümü plak formatında müzikseverlerle buluşuyor…

1980 yılında Fransa’da yayınlandığı zaman , tüm dünyada büyük ses getiren ,Türk ve Fransız müzisyenlerden oluşanAsia Minor ‘ın ‘ Between Flesh And Divine ‘ LP ‘si , 35 yıl aradan sonra Rainbow45 Records etiketiyle plak formatında yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

Temelleri 1971 yılında Saint Joseph Lisesi ‘ nden 3 genç , Eril Tekeli ( gitar & flüt ) Setrak Bakirel (gitar & vokal ) ve Can Kozlu ( davul ) nun, Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılan Asia Minor ‘ın asıl müzikal yolculuğu , Eril , Setrak ve Can ‘ın yüksek öğrenimleri için Fransa’ya gitmeleriyle başlıyor.. Can Kozlu’nun başka bir şehire taşınması ve ilk albümleri ‘Crossing The Line ‘a kadar bir takım eleman değişikliklerinden sonra ,
Eril Tekeli( gitar & flüt ) Setrak Bakırel ( vokal & gitar) Lionel Beltrami ( davul ) ve Robert Kempler ( bas & klavyeli çalgılar ) ‘ den oluşan asıl kadrosuna kavuşan grup , dönemi itibarıyla armonik , ritmik ve zengin enstrümantal kompozisyonlarla , Doğu veBatımüziğini harmanlayarak kendine has bir üsluba ve güçlü bir atmosfere sahip şarkılara imza attı.
İçeriğinde ‘ Nightwind’ , Northern Lights ‘ , ‘ Boundless’ ve ‘ Lost In A Dream Yell ‘ gibi sevenlerinin marşı olmuş şarkıları barındıran , Progressive Rock tutkunlarının köşebaşı albümü‘ Between Flesh & Divine , ‘ yüksek ses kalitesinde, analog / remastered, 180 gr. , açılır kapaklı ve sınırlı sayıda numaralandırılmış ‘olarak, yenilenmiş tasarımıyla plakseverlerle buluşuyor.

 

 

Rebel Moves

'All The Best'
LP

2015

 

Cat.No: R45R 0009-1

 

 

İstanbul’un En Eğlenceli Grubu ve En Sevilen Şarkıları İlk Kez Plakta …

İstanbul’un çok sevilen grubu Rebel Moves ‘un hit şarkılarından oluşan ‘all the best ‘ albümü Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez ve sadece Plakformatında dinleyicilerle buluşuyor. Toplam 10şarkının yer aldığı ‘all the best', grubun 14 yıl önce inHouse Session ‘larıyla başlayan ve 2013 ‘te yayınladıkları ‘ Kimileri Birileri ‘ye kadar uzanan müzikal yolculuklarında yarattıkları birbirinden güzel şarkıların bir derlemesi…

Reklam müziği guruları ve Jingle House'un kurucuları Ömer Ahunbay ( Jazamax ) ve Hakan Özer ' ( Haximum ) in birlikte kurduğu Rebel Moves, 2005 yılında yayınlanan ilk albümleri ‘ Are You Satisfied ? ‘ da yer alan ‘ Sheep" ve "Bandare" gibi hit şarkılarıyla, yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen 150`nin üzerinde konserle o yıllarda alternatif müzik sahnesine damgasını vurmuştu. Grubun vokalisti ve vurmalı çalıgılar ustası Erol Çay ( Baba Çay ) ‘ın gerek vokali, gerek enstrümanları ile bazen yerel bazen evrensel öğeler kattığı ve çoğu zaman ne dediği anlaşılmayan sözleri, etnik dokunuşlu elektronik müziğin alt türlerinin birbiriyle iç içe geçtiği soundla, eğlenceli şarkıların barındırdığı pozitif titreşim ve akılda kalıcı melodileri ,onları dinleyen ve izleyenleri bir ayinin parçası yapan en önemli özellikleri…

Albümün A yüzünde açılışı yapan ve bir dönem yurtiçi ve yurtdışında çok büyük sükse yapan festival marşı ‘ Bandare ‘ve hemen ardından gelen, farklı bir çok enstrümanı barından, Beth Trollan ‘ın sözlerini yazdığı‘ Everywhen’, son albümleriyle aynı adı taşıyan ve dillerden düşmeyen ‘ Kimileri Birileri ‘, sonrasında‘ Hayat Salatası ‘ ve ilk albümün göz bebeği ‘ Pompala ‘ albümün ilk yüzünün hitleri...

B yüzüne ilk şarkı olarak yerleşen ‘Sheep‘, Ozan Çolakoğu ‘nun Ozinga Latin Mix versiyonuyla yer alırken, ardından gelen ve buram buram new wave kokan ‘ Doesn’t Matter Where I’m Coming From ‘ , sonrasındaki ‘Rollarcaster’ ,‘ Sonsuza Kadar ‘ ve grubun külliyatının önemli parçalarından olan ‘ French Fries A La Turca ‘ , Rebel Moves ‘un ne kadar renkli bir grup olduğunu adeta ispatı niteliğinde..

Rebel Moves, İstanbul’daki çok kültürlülüğün renkli atmosferini , melodilerle şehrin semalarından sahnelere ve kulaklara aktarmayadevam ediyor.

 

 

Bülent Ortaçgil

'Oyuna Devam'
LP

2015

Cat.No: R45R 0010-1

 

 

Bülent Ortaçgil’le ‘ Oyun’ devam ediyor.

‘Oyuna Devam’ ilk kez plak formatında…

Ülkemizin en sevilen şarkı yazarı ve kent ozanlarındanBülent Ortaçgil’in 3.albümü‘ Oyuna Devam’ , 24 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Bülent Ortaçgil hayranlarının en sevdiği albümlerinden birisi olan ve sanatçının olgunluk döneminin başlangıcı sayılan bu albüm , remastered ve yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.

1990 yılında solo kariyerine verdiği 16 yıllık aradan sonra "2. Perde " albümüyle müziğe geri dönen sanatçı, hemen 1 yıl aradan sonra yayınladığı ve ‘ Benimle Oynar Mısın ‘ albümün devamı niteliğinde olan ‘Oyuna Devam ‘ albümüyle kariyerinde yeni bir dönemin kapılarını açmış oldu. Kamil Gök prodüktörlüğünde gerçekleşen ve daha sonraları uzun süre birlikte sahne alacağı arkadaşlarıyla ilk kez stüdyoya giren sanatçının bu albümünde söz ve müziği kendisine ait olan toplam 10 şarkı bulunuyor. 1991 yılında İstanbul’da kaydedilen ‘ Oyuna Devam ‘ albümünde, kendisine çekirdek kadro olarak piyanoda Selim Atakan, elektrik, perdesiz gitar ve e-bow’da Erkan Oğur, bas gitarda Gürol Ağırbaş ,davul ve perküsyonda Cem Aksel ‘in yanı sıra ,’ Kaptan ( Yolculuk Ne Zaman ? ) ‘ şarkısında vokaliyle Leman Sam , piyano ve viyolonselde Tarık Sezer ve elektrik gitarda Tahsin Endersoy eşlik etmiştir.

‘Aşk Nereye Kadar ‘ , ‘ Zaman Sıkışmış ‘ , ‘Kızıma Mektup ‘ , ‘ OyunaDevam‘, ’ Yalnız’ ‘Bu Su Hiç Durmaz ‘ ve ‘ Kaptan ( Yolculuk Ne Zaman ) ‘ gibi Ortaçgil’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak, bu hafta itibarıyla  büyük müzik marketlerde, İstanbul’un yeni göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarında ve  rainbow45records.com web sitesinden satışa sunulacaktır.

 

Çeşitli Sanatçılar

İstanbul Calling Vol.3 by Oğuz Kaplangı
LP

2015

 

Cat.No: R45R 0006-1

 

İstanbul'un Renkli Sesleri Bu Albümde !...

Müzikseverlerin favorisi , İstanbul Calling serisinin 3. albümü Plak olarak , Rainbow45 Records ve Elec-Trip Records işbirliğiyle yayınlanıyor.

Oğuz Kaplangı prodüktörlüğünde gerçekleşen , birbirinden güzel İstanbultemalı 10 şarkının yer aldığı bu albümde , 7 Oğuz Kaplangı  bestesinin yanı sıra , Yekta Kopan , Dolunay Obruk ve Derin Sarıyer ‘ in de besteleri bulunuyor..

İstanbul Calling Vol . 3 by Oğuz Kaplangı , İstanbul ‘un kültürel zenginliği , baş döndürücü ruhu, mistik çekiciliği ve eşsiz karmaşası aralarına şehrin kokusunu ve sokaklarından yankılanan kendine has sesleri de alıp şarkılara dökülüyor.Üstelik tüm bunlar farklı müzikal yaklaşımların elinden modern bir soundla müzikseverlere sunuluyor..

Plakta yer alan misafir sanatçılar, performanslarıyla Oğuz Kaplangı ’nın albümüne renk katıyor. Aslı Omağ, Dolunay Obruk, Derin Sarıyer , Suzy , Hüseyin Bitmez , Zenci United, Ters Takla, albümün başlıca konuk sanatçıları…

Enstrümental, Türkçe, İngilizce ve Ladino parçalardan oluşan albümle Sultanahmet’ ten başladığımız ruhani yolculuğa, Kumkapı, Balat, Beyoğlu, Dolapdere, Kurtuluş ‘la devam ederken , İstanbul’ un etnik mozaiğindeki detaylar bir bir gözümüzün önünden geçiyor...

Plağın A yüzü , Oğuz Kaplangıbestesi ‘ Can’la açılıyor ve Ertan Tekin , dokunaklı duduk performansıyla bizlere sesleniyor. Akılda kalıcı melodisiyle dinleyiciyi hemen saran bir indie pop şarkısı olan , " Yazılamayanlar Aklımda ” mimar ve besteci Derin Sarıyer’e ait.

Ardından opera sanatçısı ve oyuncu Aslı Omağ ’ın kıpır kıpır vokalleriyle bezenmiş , oldukça neşeli bir şarkı olan ‘ Canım Sıkkın ‘ la Kumkapı civarlarında dolaşıyoruz.. Gazeteci , yazar ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan ‘ın söz ve müziklerini yazdığı Rock şarkı‘ Günaydın ‘ ise kendisinin de üyesi olduğu Ters Takla grubunun yayınlanan ilk single ‘ı olma özelliğini taşıyor . Albümün A yüzü , Ozzie Baba ve Toussaint Liberator ‘dan kurulu Boston’lu ikili Zenci United ‘ın Dub-Reggae tarzındaki ‘ Little Bit Of İstanbul ‘ peformansıyla kapanıyor.

Plağın B yüzünü çevirdiğimizde , daha önce Istanbul Calling Vol. 2‘de yer alan Hüseyin Bitmez ‘in vokali ve uduyla hayat verdiği ‘ Her Daim ‘ parçasını yeni Break Beat versiyonuyla karşılaşıyoruz. Bu şarkıya Eyyup Hamiş de büyülü ney performansıyla eşlik ediyor. Akabinde , Suzy ‘yi dinliyoruz .Bugün İstanbul’ da zaman zaman kulağımıza çalınan , Musevi’lerin kullandığı 15.yüzyıl İspanyolca’sını temel alan ancak içinde farklı dillerden sözcükler de barındıran Ladino lehçesinde seslendirdiği ‘ Silueta ' yla huzurlu yolculuğumuz sürüyor. B yüzünün 3. şarkısı ‘ Dervish ‘ ile Oğuz Kaplangı bizi , Mevlana dizeleriyle Dub ritmi eşliğinde ‘Ruhani bir yolculuğa ve aydınlanmaya ‘ davet ediyor. Bu şarkıda kendisine yine Eyyup Hamiş , ney ile eşlik etmekte. Ve sırada ‘ İstanbul Kafası ‘… Son dönemin yıldızı parlayan oyuncu ve müzisyenlerinden Dolunay Obruk’ a ait bu şarkı , sanatçının dillerden düşmeyeceğinin sinyallerini veriyor bize... Dub ritmle bezeli ve Sufi hissiyatlı ‘ Bu da Geçer‘ le Zenci United , albümün kapanışını yapıyor.

İstanbul Calling Vol . 3 by Oğuz Kaplangı ‘nın ödüllü kapak tasarımı ilk iki albümde olduğu gibi yine ÜBER’ den Kamer Altınova imzalı. Plağın içinde ise Berlin’ li fotoğraf sanatçısı Melanie Völker’ in çektiği İstanbul fotoğrafları yer alıyor.

 

Pinhani

'İnandığın Masallar'
LP

2015

 

Cat.No: R45R 0007-1

 

 

Türk Pop / Folk Müziği'nin Bir Ömürlük Albümü , İlk Kez Plak Formatında...

Pinhani ‘nin ilk albümü ‘ İnandığın Masallar ‘ , Rainbow45 Records / Piccatura Müzik lisansıyla ilk kez Plak formatında dinleyicilerle buluşuyor. Açılır kapaklı ve 180 gr. ağırlığında ,yeniden mastering yapılarak üretilen albümde toplam 10 şarkı yer alıyor.

İnandığın Masallar' , 2006 yılında sessiz sedasız yayınlanmasının akabinde kısa zamanda dinleyiciye ulaşmayı başarmış ve grup ,özellikle ‘ Hele Bi’ Gel ‘ şarkısıyla büyük bir çıkış yakalamıştı. Ayrıca albüm , o yıl pek çok eleştirmen tarafından son 10 yılın en iyi albümleri arasında gösterilmiş ve ‘ Unutuldular ‘ ,’ Istanbul’da ‘ , ’Beni Al ‘ ,’ Seni Bana Anlatırlar ‘

‘ Dön Bak Dünyaya’, ve ‘ Gözler Anlatır ‘ gibi , barındırdığı diğer hit şarkılarla yıllar boyu dinlenilecek klasik bir albüm olarak kabul edilmişti.. Amatör müzisyenlere deneyimli abilerinin desteğiyle kaydedilmiş bir albümdü 'İnandığın Masallar'… Dolayısıyla grubun ilk albümü olmasından kaynaklanan heyecanı da , profesyonel desteğin getirdiği olgunluğu da barındırıyordu.

Söz ve müzikleri gurubun kurucusu ve solisti Sinan Kaynakcı' ya ait 10 şarkı , grubun daha önce kaydettiği demolar ışığında Akın Eldes tarafından düzenlenip ,rahmetli Tanju Duru' nun stüdyosu Duru Kayıt ’ da yaklaşık 9 aylık bir çalışmayla kaydedildi ve 2006 yılının Nisan ayında yayımlandı. Bu albümde halen bazı konserlerde gruba destek veren tanınmış ve başarılı müzisyenler Akın Eldes ( gitar ) ve Cem Aksel(davul) tüm şarkılarda gruba eşlik ettiler .

Pinhâni , Sinan Kaynakcı , Selim Aydın, Hami Ünlüve Zeynep Eylül Üçer' den oluşan kadrosuyla albümün çıkışıyla birlikte yollara düşüp , karış karış Türkiye’yi dolaşarak komserlerle ününü pekiştirdi. Konserlerin ardından yaptığı dizi film müzikleriyle Türkiye çapında sevilen Pinhâni , son 10 yılın en çok konser veren bir kaç grubundan biri oldu. Halen aynı isimlerle çalışmaya devam eden Pinhâni, şu sıralarda 5. albümünü kaydediyor..

 

Yavuz Çetin 

'İlk'
LP

2015

 

Cat.No: R45R 0008-1

 

Efsanevi Gitarist’in ‘ İlk ‘ albümü 18 yıl sonra ilk kez plak formatında…

2001 yılında genç yaşta trajik bir şekilde aramızdan ayrılan , Türkiye’de yetişmiş en yetenekli gitaristlerden biri olan , Blues tandanslı Türkçe Rock türünde yazdığı şarkıları ve sergilediği eşsiz performanslarıyla bir dönemin idolü Yavuz Çetin ‘in ‘ İlk ‘ albümü, 18 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor. Türkçe Rock Müziği ‘ nin en başarılı albümlerinden birisi olarak kabul edilen ve dönemi itibarıyla Rock tutkunlarının vazgeçemediği bu albüm , yüksek ses kalitesinde, açılır kapaklı , 180 gr. ağırlığında ayrıca önlü arkalı poster ve Yavuz Çetin ‘in yakın dostlarının kendisiyle ilgili anıları , duyguları ve düşüncelerinin yer aldığı 2 sayfalık ‘çok özel buklet‘ li yepyeni tasarımıyla plakseverlere sunuluyor…

Ercan Saatçi ile Aykut Gürel’in prodüktörlüğünde ve Yavuz Çetin ‘in süpervizörlüğünde gerçekleşen sanatçının bu ‘ İlk ‘albümünde toplam 12 adet söz ve müziği kendisine ait olan şarkı yer almaktadır .Kendisine Özkan Uğur,Göksel ,Sunay Özgür ,Cengiz Tuncer,Yavuz Darıdere ve Serdar Öztop gibi tanınmış başarılı müzisyenler eşlik etmiştir.‘Erkeğin Olmak İstiyorum‘ , ‘ Bilmem Neden İnat Ettim ‘ , ‘Kimse Bilemez ‘ , ‘ Bodrum Gecesi Yüzünden ‘, ’ Ağlamayı Sevmem Ben’ ,‘Sahil ‘, ‘ Birkaç Saat ‘ ve ‘ ‘Fanki Zonki Tonki gibi Çetin’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak ,bu hafta itibarıyla EMI – Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul’un yeni göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarında ve rainbow45records.com web sitesinden satışa sunulmuştur.

 

Bülent Ortaçgil

'Benimle Oynar Mısın'
LP

2015

 

Cat.No: R45R 0005-1

 

 

Ülkemizin en sevilen şarkı yazarı ve kent ozanlarından Bülent Ortaçgil’in ilk albümü 'Benimle Oynar Mısın', 41 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle yeniden plak formatında müzikseverlerle buluşuyor. 

Türk Pop Müziği'nin en iyi albümlerinden birisi olan ve dönemi itibarıyla bir köşetaşı sayılan bu kült albüm açılır kapağı, 180 gr. ağırlığı, yüksek ses kalitesi ve kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor…

1974 yılında yayınlandığı zaman o dönemin rüya takımıyla birlikte oluşturulmuş olan bu başyapıt, sanatçının hayal gücünün ve kişisel monologlarının melodilerle mükemmel uyumu ve akustik atmosferi açısından birçok müzisyene yol göstermiş ve ilham kaynağı olmuştur.

Ali Kocatepe’nin prodüktörlüğü ve Onno Tunç'un düzenlemeleriyle gerçekleşen bu albümde toplam 14 adet söz ve müziği kendisine ait olan Ortaçgil şarkısı yer almakta olup kendisine piyanoda Ergun Pekakçan; vibrafon, flüt ve trombonda Atilla Özdemiroğlu; davulda Cezmi Başeğmez; geri vokallerde ve aynı zamanda Sona Sırapyan’la birlikte albümün kapağındaki illüstrasyon ve tasarımı da gerçekleştiren Nükhet Ruacan gibi dönemin başarılı müzisyenleri eşlik etmiştir.

Albüm; 'Olmalı mı Olmamalı Mı', 'Şık Latife', 'Benimle Oynar Mısın', 'Yüzünü Dökme Küçük Kız', 'Sen Varsın', 'Günaydın', 'Anlamsız' ve 'Yağmur' gibi Ortaçgil'in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındırmaktadır.

Rainbow45 Records olarak iflah olmaz plak sevdamızla gerçekleştirdiğimiz arşiv / katalog çalışmalarımızın ilk ürünü olan bu albümü plak formatında dinleyicilerle buluşturmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

 

BaBa ZuLa

'34 Oto Sanayi'
LP

2015

 

Cat.No: R45R 0004-1

 

 

1996 yılında kurulan ve Murat Ertel, Levent Akman, Can Aydemir, Özgür Çakırlar ve Melike Şahin’den oluşan kadrosuyla yoluna devam eden BaBa ZuLa’ nın 8. Albümü "34 OTO SANAYİ”, Gül Baba Music / Lila Müzik lisansıyla ve Rainbow45 Records etiketiyle plak formatında müzik marketlerdeki yerini aldı.

BaBa ZuLa‘ nın sahne performansına daha yakın tınlayan bu yeni albümde yine birbirinden güzel 8 şarkı bulunuyor. Grubun alıştığımız renkli müzikal tavrına ek olarak, müziğin ve sözlerin sertleştiğine tanık oluyoruz. Daha elektrikli ve protest ifade biçimiyle "34 OTO SANAYİ " albümü gelecek albümlere ilişkin ipuçları da veriyor dinleyicilerine…

Albümde bazı parçalarda gözümüze çarpan misafir sanatçılar, Elektro Ud'da Periklis Tsoukalas, davulda Faruk Giley, vokalde Elena Hristova ve Eren Devran Ertel performanslarıyla bu yeni çalışmaya renk katıyorlar. CD’nin yanı sıra plak formatında yayınlanmış ilk BaBa ZuLa albümü olan ‘34 OTO SANAYİ’ de yeralan şarkılar ise şöyle:

A Yüzü: "İtaat Etme”, "Başka Bir Alem”, "Gariplere Yer Yok”, "İlk Aşkım”, "Sinek Koca”

B Yüzü: "Ufaklık”, "Küçük Kurbağa”, "Direniş Destanı"

Şık kapak tasarımıyla dikkat çeken albümün fotoğrafları, grubun stüdyosunun bulunduğu Maslak Oto Sanayi Sitesi’nde Dilan Bozyel tarafından çekildi. Kapakta yeralan gözalıcı kırmızı araba ise Murat Ertel’in 1963 model Ford Futura’sı…

Albüm, 180 gr. ağırlığında plak, 50x70 ebatlarında çift taraflı posteri, imzalı kartpostalı ve şarkı sözlerini içeren ekiyle açılır karton kapağı içinde dinleyicilere sunulmaktadır.

 

 

THE RINGO JETS

' The Ringo Jets ' 

LP

2014

 

Cat.No: R45R 0002-1

 

 

 

Kurulalı 3 yıl gibi kısa bir süre olmasına rağmen Türk Alternatif Rock dinleyicilerinin sevgilisi haline gelen THE RINGO JETS, kendi adlarını taşıyan ilk albümleriyle karşımızda...

Kısaca tanımlamak gerekirse The Ringo Jets müziği, 1960’ların Ingiliz Blues Rock’ıyla günümüzün Amerikan Garage Rock müziğinin biraz Punk ile cilalanmış halidir diyebiliriz.

3 kişiden oluşan grup özellikle Gezi Olayları sırasında yaptıkları ilk resmi video klipleri 'Spring Of War' ile oldukça ses getirdi ve iyi bir çıkış yakaladı. Bu başarı onları Avrupa’daki bazı ünlü festivallerin aranan isimlerinden biri haline getirdi. İspanya’da Primavera Sound, Fransa’da Rencontres Trans Musicale ve İtalya’da Medimex Festivalleri’ne katılan ilk Türk grubu oldu.

Deniz Ağan (Guitar & Vokal ), Lale Kardeş (Davul & Vokal ), Tarkan Mertoğlu (Gitar & Vokal )’ndan oluşan The Ringo Jets, albümlerinde olduğu kadar sahnede de güçlü, hızlı ve sert olmaktan geri kalmıyor.

Kayıtları Milano’daki Officine Mechaniche Stüdylarında yapılan ve kendi adlarını taşıyan bu ilk albümleriyle grup, halen yurtiçi ve yurtdışında yoğun konser programına devam etmektedir.

 

NEMRUD

' Journey Of The Shaman '
LP

2014

 

Cat.No: R45R 0003-1

 

 

 

Türk Progresif Rock grubu Nemrud’un uluslararası arenada isimlerini duyuran ilk albümleri ‘Journey Of The Shaman‘, 2010 yılında Fransız Musea Records tarafından CD olarak yayınlanmış ve Avrupa’da Progresif Müzik mecralarında büyük ilgi görmüştü. Şimdi bu albüm, ülkemizde ve yurtdışında ilk kez Rainbow45 Records etiketiyle plak formatında karşımızda…

Adını bir yüzü Doğu’ya diğer yüzü ise Batı’ya bakan mistik bir dağ olan Nemrud’dan alan bu konsept albümde Mitos isimli bir Şaman’ın gördüğü bir rüya üzerine çıktığı ruhani bir yolculuk anlatılmaktadır. Bu yolculukta Şaman, ilk önce yeraltına iner, yedi katmanlı zorlu yolculuğunu gökyüzüne yükselip tamamlar ve erer.

2008 yılında Mert Göçay tarafında kurulan grup zaman içinde bir takım değişiklerden sonra güncel kadrosuna kavuşmuştur.

Mert Göçay (Gitar/Vokal), Aycan Sarı (Bas), Mert Alkaya (Davul) ve Mert Topel (Tuşlu Çalgılar)’den oluşan dörtlünün müziğine Eloy, Pink Floyd, Yes, King Crimson, Barış Manço ve Kurtalan Ekspres gibi gruplar esin kaynağı olmuştur.

Ünlü Alman Kraut Rock grubu Eloy'un kurucusu Frank Bornemann’ın katkılarıyla, kayıtları Analog Tape’den yapılan ve ülkemizden çıkan en iyi Progresif Rock albümlerinden biri olan ‘Journey Of The Shaman‘ zengin müzikal armonisiyle dinleyiciyi ruhani bir yolculuğa çıkarmayı başarıyor.

 

NEMRUD

'Ritual'
LP

2013

 

Cat.No: R45R 0001-1

 

 

İstanbul çıkışlı Progresif Rock grubu NEMRUD, 2008 yılında söz yazarı, gitarist ve vokalist Mert Göçay önderliğinde kuruldu. Kadrodaki bazı değişikliklerden sonra grup, 2010 yılında son halini aldı.

"Ritual” gitar ve vokalde Mert Göçay, bas gitarda Aycan Sarı, klavyede Mert Topel, davulda Mert Alkaya'dan oluşan grubun 2. stüdyo çalışması olup aynı zamanda plak formatında çıkan ilk albümleridir.

Konsept albüm "Ritual”, insanoğlunun kendi içsel yolculuğunu anlatır. Karanlıktan aydınlanmaya giden yoldaki çabasına odaklanır.

Kayıtları analog gerçekleştirilen bu albümü dinlerken 70'li yıllardan alışık olduğumuz Progresif Rock melodileri ve dönemin efsanevi topluluklarından Eloy, Pink Floyd, Yes, King Crimson'ın yanı sıra bu coğrafyadan da Barış Manço ve Kurtalan Ekspres etkilenimlerini hissedeceksiniz.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR